Uudised

Kalevi Jahtklubi uus sadamahoone sai nurgakivi

23. augusti õhtupoolikul oli Pirital pidulik meeleolu, kuna Kalevi Jahtklubi uus sadamahoone sai ametlikult oma nurgakivi! Hoone on tulevikus hubaseks koduks mitmekülgsetele tegevustele – Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolile, Eesti Jahtklubide Liidu kontorile, North Sails purjetöökojale ning muidugi ka Kalevi Jahtklubi liikmetele. Valmivas hoones leiavad koha jõusaal, puhkeruumid, saunad, sadamakapteni tööruumid, suur elling ja hoiupaigad.

2020. aastal välja kuulutatud arhitektuurikonkursi võidutööks osutus “Kompleks”, mille autoriks on Ülar Mark arhitektuuribüroost OÜ Urban Mark. Nii Kalevi Jahtklubi kommodoor Tõnu Tõnistel kui ka Pirita linnaosavanemal Kaido Saarniit’il on suur rõõm näha, et jahtklubi pikalt küpsenud unistus on saamas tegelikkuseks, tõstes samal ajal ka jahtklubi rolli olulisust Pirita piirkonnas, et meresõprus ja purjetamine saaksid veelgi suurema hoo. Maru Ehituse tegevjuht Margo Dengo kinnitas ka omalt poolt, et Maru Ehitus annab endast parima, et uus sadamahoone valmiks võimalikult kiiresti – juba järgmiseks suveks!

Kusjuures – Kalevi Jahtklubi sadamahoone on Maru Ehituse jaoks juba teine sadamahoone projekt – mõned aastad tagasi sai valmis Haven Kakumäe jahtklubi ja ellinguhoone. Oleme uhked, et saame meresõprade unistuste teostamisele ja sadamatele uue elu andmisele kaasa aidata!
Fotod: Kalevi Jahtklubi / Tiit Aunaste